SEO Firmaları kapanıyor?

SEO-curve[1]

SEO Optimizasyon firmaları genelde tek tip değildir. Arama motorlarında üst sıraya çıkmak için planlar yaptınız ve sektörü taradınız. Karşınıza bu işin piri onlarca firma çıkar. Size tecrübelerinden ve daha önce neler yaptıklarından bahsederler. Gözleriniz kamaşır ve biz bugüne kadar neredeymişiz demeye başlarsınız.

Gerçekte durum böyle güzel olsa da aslında bu durum artık değişti. Google artık SEO firmaları ile gelirlerini paylaşmak istemiyor. Reklam gelirlerini arttırmak için sürekli yeni güncellemeler yayınlayan Google aynı zamanda oyunun kurallarını da değiştirdi.

Arama işinde destek aldığı ve güvendiği önemli indexlerin pabucunu dama atan Google artık kendi ayakları üzerine durmaya karar verdi. Bu durum SEO diğer bir tabirle Optimizasyon firmalarının işini baya zorlaştırdı. Google’de artık eskisi gibi ilk sayfalara çıkmak o kadar kolay değil.

Bir çok firma kapısına kepenk vurmaya veya Adwords ile Sosyal Medya yönetimine yöneldi. Bu durumda mağdur olan şirketler yeni arayışlara gittiler. Halen bu işi usulüne uygun yapan firmalardan bir tanesi Geleceğimiz Medya Teknoloji. Ancak onlarda kapasitelerini doldurdukları için yeni müşterileri cımbızla seçerek sisteme dahil edebildiklerini söylüyorlar. Gerisi şansınıza kalmış…